ילדי אשכולות

``עומר והבלשים`` היא לומדה נוספת מסדרת מאמן החשיבה של אשכולות חשיבה. מטרת הלומדה היא להקנות לילדים כלים לפיתוח מיומנויות לפתרון בעיות בחיים. בלומדה נכיר את עומר וחבריו הבלשים ויחד אתם נלמד ארבע שיטות חשיבה לפתרון בעיות: שיטת ניסוי וטעייה, שיטת הבלש, שיטת הסולם ושיטת המסרטה. השיטות מיושמות תחילה על גבי המשחק ``חיות במשבצות``. בשלבים הבאים מוצגות דוגמאות ליישום השיטות בחיים האמיתיים ומוצגים מושגים מרכזיים בכל שיטה.
``ניצחון קבוצתי`` היא לומדה חינוכית, המבוססת על שיטת אשכולות לפיתוח מיומנויות נצחון קבוצתי -לומדים שיתוף פעולה חשיבה וכישורי חיים באמצעות משחקים. בלומדה זו נכיר את ``שיטת הציפורים הנודדות`` לשיתוף פעולה ונלמד שלושה משחקים חדשים: חידת הפרצופים, הכוסות המקפצות וראזל דאזל. בכל אחד מהמשחקים יכולים הילדים להתאים את רמת המשחק, לקבל רמזים ואף ללמוד אסטרטגיות לשיפור רמת המשחק שלהם.
``בשבילי החשיבה`` היא לומדה חינוכית, המבוססת על שיטת אשכולות לפיתוח מיומנויות חשיבה וכישורי חיים באמצעות משחקים. בלומדה זו נכיר שלושה משחקים חדשים: אופס, דגים, וכרטיס אדום, ונלמד שיטות חשיבה מתקדמות אשר עוסקות בתכנון הדרך היעילה ביותר להשגת המטרה. בכל אחד מהמשחקים יכולים הילדים להתאים את רמת המשחק, לקבל רמזים ואף ללמוד אסטרטגיות לשיפור המשחק שלהם.
``אומנות המשחק`` היא לומדה חינוכית, המבוססת על שיטת אשכולות לפיתוח מיומנויות חשיבה וכישורי חיים באמצעות משחקים.
``אולימפיאדת החשיבה 1`` היא הלומדה הראשונה מתוך שלושת הלומדות של ``הסדרה האולימפית``. היא מותאמת במיוחד לילדים בגילאי 5-7, אך גם ילדים בוגרים יותר ואפילו מבוגרים יפיקו הנאה מרובה מהמשחקים המופיעים בלומדה. תמצאו בה ארבעה משחקי חשיבה מרתקים: ``צא מהבוץ``, ``זאב וכבשים``, ``ארבע בשורה`` ו``מנקלה``.
``אולימפיאדת החשיבה 2`` היא הלומדה השניה מתוך שלושת הלומדות של ``הסדרה האולימפית``. היא מותאמת במיוחד לילדים בגילאי 9-7, אך גם ילדים צעירים יותר ואפילו מבוגרים יפיקו הנאה מרובה מהמשחקים המופיעים בלומדה. תמצאו בה שלושה משחקי חשיבה מרתקים: ``שעת השיא``, ``קורידור``, ו``אבודים בחלל``.
``אולימפיאדת החשיבה 3`` היא הלומדה השלישית מתוך שלושת הלומדות של ``הסדרה האולימפית``. היא מותאמת במיוחד לילדים בגילאי 12-9, אך גם ילדים בוגרים יותר ואפילו מבוגרים יפיקו הנאה מרובה מהמשחקים המופיעים בלומדה. תמצאו בה שלושה משחקי חשיבה מרתקים ומורכבים: ``דמקה``, ``טאצ' דאון``, ו``אוקטי``.
חיות במשבצות - חידות משחק מאתר 'פוקסמיינד'
סדרו את החיות במשבצותיהן כך שאף חיה לא תמוקם על יד חיה יריבה או בצמוד למזון האהוב עליה.
בהצלחה!

אופס - חידות משחק מאתר 'פוקסמיינד'
מופע הקסמים של אופס הארנב עיזרו לאופס! לפתור את החידה ולסדר את כל חלקי הקוסם בתוך הכובע.
בהצלחה!